PODSUMOWANIE 3. RUNDY PUCHARU 2018

Na pierwszym, 10-kilometrowym OSie „Żwirownia”, podczas 3. rundy pucharu Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba uzyskali najlepszy czas w grupie S2. Wicentowicz opowiadał na mecie: „Bardzo się cieszę, że obyło się bez przygód, bo już na początku trasy widziałem dwa rozbite auta. Ściganie mocno ograniczał kurz, sami mieliśmy problem, bo dogoniliśmy wolniejszy samochód i musieliśmy ryzykownie wyprzedzać”.

 

„Startowałem w Przasnyszu rok temu i ten rajd okazał się bardzo ciekawy – mówił Tadeusz Rzeżuchowski. – Zupełnie inny od pozostałych eliminacji, bo tu ścigamy się na publicznych, szutrowych drogach”.

 

Ostatecznie Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba wygrali 3. eliminację Dacia Duster Elf Cup 2018 i zajęli drugie miejsce w grupie S2 podczas 38. Rajdu Polskie Safari. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali zdobywcy trzeciej lokaty w S2 – Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak. Po raz pierwszy na podium, wśród załóg Dacii Duster, stanęli Tadeusz Rzążewski i Wojciech Jermakow.

 

„Ten rajd mi odpowiadał. Było siedem, ale krótszych niż zazwyczaj odcinków specjalnych. Miały różną charakterystykę i miejscami było bardzo szybko. Szkoda, że z rywalizacji odpadł Konrad, bo ściganie się z nim daje adrenalinę. Cieszę się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie” – podsumował Wicentowicz.