Podsumowanie Baja Poland

4. runda Dacia Duster Elf Cup 2017 zaczęła się w piątek krótkim, siedmiokilometrowym prologiem. Następnego dnia było już dużo trudniej – zawodnicy mieli do pokonania ponad 200 km na poligonach wokół Drawska Pomorskiego. Tam też przeniosła się strefa serwisowa. W niedzielę po deszczu w pobliżu Szczecina trasa była dość śliska i wymagająca. Nawet mały błąd mógł skutkować wypadnięciem z rywalizacji.

W tych warunkach Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba zostali zwycięzcami Orlen Baja Poland w kategorii Dacia Duster Elf Cup 2017 oraz zajęli trzecie miejsce w grupie S2 Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Na drugim miejscu do mety dotarli Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek. Jan Kozioł i Piotr Greguła po neutralizacji czasu straconego na zablokowanej trasie odzyskali 2,5 minuty i awansowali na ostatni stopień podium. Załogi Dacii Duster zajęły wysokie miejsca w klasyfikacji grupy S2 i wypełniły tabelę wyników od trzeciego do siódmego miejsca! „Nasze Dacie ponownie spisały się doskonale. Nikt nie marzył o takich wynikach – podium w grupie S2 i reszta Dacii na wysokich lokatach” – skomentował Krzysztof Hołowczyc.

Zwycięzca tej rundy, Krzysztof Wicentowicz, przyznał, że dla niego był to rajd tysiąca i jednej przygody: „Działo się bardzo dużo. Wielki plus dla organizatorów, że pomimo dużych opadów deszczu doskonale przygotowali trasę. Mam wielką frajdę z pierwszego miejsca i umocnienia pozycji lidera w Dacia Duster Elf Cup 2017. Poza tym w końcu jesteśmy na pudle w grupie S2”. Zdobywca drugiego miejsca, Konrad Sznajder wyznał: „Założyliśmy, że będziemy jechać spokojnie, z pełnym szacunkiem dla auta i respektem wobec trasy. Zrobiliśmy to, a wynik przyszedł sam. Jesteśmy bardzo zadowoleni”. Trzeci na podium Jan Kozioł przyznał, że udało im się przejechać czysto: „Nie popełnialiśmy błędów. Rozpoczęliśmy od czwartego miejsca, potem spadliśmy na piąte, a ukończyliśmy na trzecim, więc jest powód do radości”.

Wkrótce kolejny rajd – tym razem decydujący. Okaże się, kto wygra puchar Dacia Duster Elf Cup 2017 oraz główną nagrodę!